Tanuljunk Tanulni Blog

"Nemszeretem" tantárgyak

2014. március 10. 12:14 - Pár Krisztina

bored_woman_studying_186492.jpgTanuljunktanulni.hu

 

Kellett már olyasmivel foglalkoznod, amihez egyáltalán nem volt kedved?

Tanultál valaha olyan témáról, ami nem érdekelt?

Na, az aztán a kihívás!
Még a legjobb tanulónak is elkalandozik a figyelme egy olyan tananyag olvasásakor, ami egyáltalán nem érdekli őt!

Sokkal több időbe telik megérteni, feldolgozni, megtanulni. Ilyenkor nagyon sok erőre van szükség, hogy ne adjuk fel!

Diákéveink során többször fogunk olyan tárgyak tanulására kényszerülni, amelyek nem érdekelnek minket, és semmi kedvünk hozzá. A mai napig nem értem, hogy miért kellett a mentálhigiénés képzésen kameraállásokat elemezni…

De legtöbb esetben sajnos nincs választásunk. Csomagokat kapunk, tantárgy csomagokat, és ha tetszik, ha nem, akkor is foglalkozni kell mindennel, ami benne van.  Ez a jegy is beleszámít majd az év végi átlagba, vagy ebből is meg lehet bukni, ha nem teljesíted a minimum követelményt. Szóval nem sok helye van a finnyáskodásnak!

Mit lehet tenni?

Szervezd úgy a tanulást, hogy minél előbb elvégezd ezt a feladatot!

Ha ezzel kezded, akkor már az elején kipipálhatod ezt a feladatot, és nem kell többet nyafogni…

A legtöbb tanuló azzal a tantárggyal kezd, ami a legkönnyebben megy neki, és amiből a legkevesebb feladat van. Tudod melyik ez a tárgy ez? Én igen! A kedvenced!

Azt nem tudom, hogy azért szereted-e, mert könnyű számodra, vagy azért könnyű, mert szereted, de erre biztosan szánsz elég időt, ebből nem felejtesz el „véletlenül” egyetlen részfeladatot sem, minden órára készülsz, stb.

Így aztán már sem elegendő energia, sem idő nem marad azokra, amelyeket kifejezetten nem szeretsz, utálsz…. Ismerős?

Változtass, ha nem akarsz szorult helyzetbe kerülni!

Figyeld meg, hogy jó érzés lesz tudni azt, hogy AZ már kész van, és már csak olyan tárgyakkal kell foglalkoznod, amikkel kevesebb gondod van vagy nincs is, amiket  szívesen tanulsz, és melyeket félig csukott szemmel is meg tudsz tanulni ötösre is!

Persze könnyebb mondani, mint megvalósítani, tudom én… de azért próbáld meg, kérlek!

Sajnos, nem én vagyok a helyes ősz hajú, kontyos néni szárnyakkal és varázspálcával, szóval én csak ilyen tippeket tudok adni neked :).

1 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://tanuljunktanulni.blog.hu/api/trackback/id/tr825852517

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Youcandoit 2014.11.23. 13:26:13

Nekem is voltak ilyen tantárgyaim. Az egyik ilyen mumus volt a kémia. Gimi első osztályban majdnem megbuktam belőle, aztán a főiskolán jelesre szigorlatoztam :)
Hogy mi történt a kettő között? Világéletemben imádtam a biológiát, így elég sokat olvasgattam a témában. Közben lépten-nyomon belebotlottam a kémiába. Néha, ha egy-egy dolog nagyon érdekelt, utánanéztem a kémia résznek is, hogy megértsem, amit olvasok. Aztán szép lassan rájöttem, hogy a kémia egyes részei valójában nagyon is érdekesek számomra, és egészen érthetőek is. Azután még szerencsém is volt, mert a főiskolán olyan tanárom volt, aki arra törekedett, hogy megértsük az összefüggéseket, nem csak leadni akarta az anyagot. A vizsgára készülve a teljes anyagot egyszerre kellett tudni, így sok addig nem látott összefüggést vettem észre, megvilágosodtam :)
Fentiekből levontam az alábbi következtetéseket:
1. BÁRMIT meg tudok tanulni :D
2. Akkor tudom megtanulni, ha
a) találok benne valami olyat, ami legalább egy picit érdekel, így ezen elindulva kevésbé lesz idegen, jobban lesz kedvem foglalkozni az anyaggal
b) ne az egyes leckékre koncentráljak, hanem az összefüggéseket keressem
Mondjuk ez utóbbira nincsen jó hatással az általános- és középiskolák szétdarabolt, leckékre osztott tananyaga :( Utólag visszatekintve úgy gondolom, hogy az ezekben az iskolákban átélt tanulási kudarcaim elsősorban ennek a széttagoltságnak, az anyagrészek különválásának köszönhetőek.
süti beállítások módosítása